0
0

Autosedačka Petit Pro s isofixom Onyx 0-13kg

0 review
Posledné kusy v sklade
236,90 €
S DPH
QTY:

Recenzia:
: 14217
  • Váhy: 11 kg
  • Výška balíka 71 cm
  • Dĺžka balenia 35 cm
  • Šírka balenia 45 cm

Detská autosedačka PETIT PRO značky má najnovšie európske schválenie ECE R129 I-SIZE, čo zaručuje najvyššiu úroveň bezpečnosti dieťaťa pri cestovaní autom. Schválenie ECE R129 klasifikuje sedačky podľa výšky dieťaťa, nie podľa hmotnosti, vďaka čomu sú sedačky I-SIZE lepšie prispôsobené rozmerom dieťaťa. PETIT PRO je určený pre deti s výškou od 40 do 87 cm (t.j. od narodenia do cca 13 kg podľa starej klasifikácie).

PETIT PRO má základňu ISOFIX, ktorá prakticky bráni nesprávnej inštalácii sedačky v aute a montáž prebehne jedným rýchlym pohybom. Na trápenie s upevnením sedačky pásmi môžete zabudnúť. Sedačku stačí s dieťaťom zapojiť do základne a môžete ísť. Ďalšou výhodou základne ISOFIX je, že sedačka, ktorá je k nej pripevnená, je počas jazdy stabilná, aj keď v nej nie je dieťa.

Sedačku je možné inštalovať aj do auta pomocou bezpečnostných pásov a ak je inštalácia vykonaná správne, zaručuje aj bezpečnosť. Výskumy však ukazujú, že väčšina autosedačiek pre najmenšie deti sa prepravuje nesprávne, ak sú inštalované pomocou zotrvačných pásov. Preto odporúčame sedačku zakaždým namontovať s ISOFIX základňou.

Autosedačka PETIT PRO má mechanické nastavenie výšky opierky hlavy integrované s nastavením výšky ramenného pásu. Mechanizmus sa ovláda z vonkajšej strany sedačky, čo je oveľa pohodlnejšie riešenie pre vás aj vaše dieťa. Nastavenie zaisťuje optimálne prispôsobenie pásov a opierky hlavy výške dieťaťa a je jednou z najväčších predností tohto modelu autosedačky.

Nastaviteľná slnečná strieška vám umožní chrániť vaše dieťa pred nízkym slnkom. Mechanizmus nastavenia kapoty neumožňuje jej automatické skladanie pri akcelerácii alebo brzdení, čo je bežná nevýhoda iných produktov na trhu.

PETIT PRO je autosedačka, ktorú je možné namontovať aj na rámy kočíkov. Má najpopulárnejší typ konektorov na trhu, takže ho možno namontovať na prakticky akýkoľvek kočík s univerzálnymi adaptérmi. Atraktívna cena PETIT PRO z neho robí skvelú voľbu pri kompletizácii setu 3 v 1 s detským kočíkom. Módne, univerzálne farby vám umožnia vybrať si sedačku bez ohľadu na farbu kočíka.

Čo je schválenie ECE R129 I-SIZE? Podľa noriem Európskej únie musia od septembra 2023 všetky autosedačky spĺňať normu ECE R129 I-SIZE, ktorá sa stáva výhradným schvaľovacím kritériom. Dôležitým aspektom zaistenia bezpečnosti je nielen výber sedačky primeranej veku a veľkosti dieťaťa a typu vozidla, ale aj jej správna inštalácia. Bez splnenia týchto podmienok ani tie najpokročilejšie sedačky nezaručujú plnú bezpečnosť. Účelom zavedenia normy I-SIZE je znížiť riziko chýb pri výbere a inštalácii sedačiek, nahradenie subjektívneho ukazovateľa hmotnosti dieťaťa objektívnym ukazovateľom výšky. Sedadlá vyhovujúce I-SIZE vyžadujú inštaláciu pomocou systému ISOFIX, ktorý minimalizuje možnosť nesprávnej inštalácie. Táto norma navyše rozširuje spektrum nárazových testov o bočné testy a simulácie prevrátenia. Pri výskume sa využívajú modernejšie figuríny typu „Q“, ktoré sú vybavené širšou škálou senzorov ako ich predchodcovia typu „P“.

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE

14217

Špecifické referencie

Nateraz nemáme žiadne recenzie zákazníkov.

Na vrch
Menu
Zatvoriť
Košík
Zatvoriť
Späť
Účet
Zatvoriť